Návod pro zdarma účet v Canva for Work

Poloprofesionální grafický program Canva funguje ve zdarma verzi velmi dobře, ale v rozšířené verzi ještě lépe. Rozšířená verze Canva for Work nabízí mnoho vychytávek, tou nejlepší je z jednoho grafického formátu design jednoduše přelít do jiných formátů. Pokud jste dočetli až sem a netušíte, co je Canva, mrkněte na můj článek Canva – dělejte plakáty jako profík.

Na jeden klik přeliju obdelník do čtverce

Typické je publikování vytvořeného plakátu na chystanou akci (A3 42 cm x 59,4 cm) v několika komunikačních kanálech. Plakát exportujeme do .pdf a buď tiskneme, posíláme e-mailem nebo vyvěšujeme na web. Ze stejného designu pak potřebujeme vytvořit úvodní fotku pro Událost na Facebooku (formát 1920 px x 1080 px), zároveň chceme pozvánku na akci zveřejnit jako příspěvek na Facebooku v podobě klasického FB čtverce (formát 800 px x 800 px).

Jenže když máme plakát připravený jen ve formátu A3 (obdelník nastojato) a chceme ho recyklovat na sociálních sítích (třeba do obdelníku naležato nebo do čtverce), celý desing se nám příšerně ořeže a vypadá to děsně. Řešením je dát si práci a plakát vytvořit v několika formátech nebo použít funkci Změnit velikost v Canva for Work. Jedním klikem si připravený design přehodíte do všech možných formátů, které potřebujete.

Ukázka jednotlivých formátů, které používáme při propagaci akce

Canva for Work ušetří tisíce korun ročně

Už kvůli téhle funkci byste si měli v Canvě zařídit rozšířenou verzi. A pokud jste neziskovka, můžete ji mít zdarma. Stačí jen vyplnit žádost, přiložit potřebné dokumenty a počkat si na schválení. Ušetříte 12,95 dolarů/měsíčně/za člena týmu, což je při počtu např. 5 zaměstnanců ročně zhruba 15 540 Kč. K tomu připočtěte ušetřený čas, nervy, případně honorář za profesionálního grafika.

Návod ke stažení

Protože je žádost v angličtině, připravila jsem vám podrobný návod, jak si o Canva for Work pro neziskovky zažádat. Návod obsahuje veškeré výhody Canva for Work oproti verzi zdarma. Dále pak podrobný návod podání žádosti formou popisků a printscreenů dle jednotlivých kroků při vyplňování žádosti.

Návod ke stažení na Canva for Work pro neziskovky

Za stažení návodu v .pdf na oplátku nic nechci. Potěší mě zpětná vazba, zda jste návod využili a Canva for Work používáte. Napište mi e-mail, přihlašte se k odběru mého newsletteru nebo se mi ozvěte na Facebooku. V každém případě začněte Canva for Work používat, protože se vám to vyplatí.

Štítky: , ,