Canva Pro pro školy a neziskovky zdarma

článek je aktualizován k 14. 4. 2020 a zahrnuje aktuální podmínky aplikace Canva

Poloprofesionální grafický program Canva funguje ve zdarma verzi velmi dobře, ale v rozšířené verzi ještě lépe. Rozšířená verze Canva Pro nabízí mnoho vychytávek, tou nejlepší je z jednoho grafického formátu design jednoduše přelít do jiných formátů. Pokud jste dočetli až sem a netušíte, co je Canva, mrkněte na můj článek Canva – dělejte plakáty jako profík.

Canva Pro ušetří neziskovkám a školám tisíce ročně

Pokud jste vzdělávací nebo nezisková organizace, máte možnost získat prémiovou verzi Canva Pro zdarma. Ta stojí běžně necelých 10 dolarů/uživatel, což pro menší organizaci např. o 10 zaměstnancích může znamenat zhruba 30 000 Kč ročně. K tomu připočtěte ušetřený čas, nervy, případně honorář za profesionálního grafika.

Žádost je v angličtině a neziskové organizace se k ní dostanou přes stránku about.canva.com/canva-for-nonprofits/, vzdělávací organizace pak přes stránku www.canva.com/education/. Ráda vám s žádostí pomůžu za 250 Kč. Mohu pro vás také připravit online kurz Canva pro začátečníky v délce 4 hodiny, kde si osvojíte nejen ovládaní aplikace Canva, ale také základy grafiky, práce s barvami, formáty. Kurz je interaktivní, plný průběžných úkolů. V ceně kurzu obdržíte také podrobný návod ke Canvě, záznam kurzu a pomoc se žádostí o Canva Pro zdarma. Na ceně kurzu se domluvíme, tak se neváhejte ozvat 🙂

Co umí Canva Pro oproti free verzi aplikace Canva

  • Možnost vytvářet si vlastní šablony dle grafiky organizace (používat vlastní fonty písma, barevné palety, loga). Ve free verzi je možnost nastavit si pouze 3 barvy, 1 logo a 1 typ písma.
  • Jedním klikem přelít formát (např. plakát 42 x 59,4 cm) do dalších formátů (např. průvodní fotka Události na Facebooku, čtvercový příspěvek na Instagram, prezentace, Instagram Stories a další. – Ve free verzi musíte obsah překopírovávat do nových formátů ručně.
  • Filtrování šablon a prvků dle preferencí. Ve free verzi Canva se tím člověk musí prokousávat a složitě hledat, co potřebuje.
  • 60 000 šablon oproti 8 000 šablonám ve free verzi
  • Více než 60 milionů obrázků, fotek, videí a grafik. Už nemusíte dohledávat fotky v databankách, ale máte vše na jednom místě.

 

 

Štítky: , ,